Relacja ze Śniadania dla Kobiet 2017

 

Otwarta na przemianę, czyli 12. edycja Śniadania dla Kobiet

Nie strać głównego celu w życiu! – to przesłanie, które 1 lipca usłyszały uczestniczki tegorocznego, 12. Śniadania dla Kobiet, które w liczbie 800, zebrały się w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Zostały one, jak co roku, przywitane przez Lidię Czyż i Bogusławę Król (przedstawicielki organizatorów  przedsięwzięcia: Parafii Ewangelicko -Augsburskiej w Wiśle Malince i Stowarzyszenia Deorcordings). Po doskonałym śniadaniu w formie bufetu,  w sali kongresowej rozpoczęła się – prowadzona przez Nelę Kłapę – 2. część spotkania, od recitalu Marty Cienciały (studentki wokalistyki jazzowej, śpiewającej w Nysa Gospel Choir oraz solistki w Orkiestrze Kameralnej Jeana – Claude’a Hauptmanna). Przy akompaniamencie Leszka Kalety wykonała kilka własnych aranżacji muzycznych opartych na tekstach psalmów oraz znanych pieśniach chrześcijańskich.

 

 

Następnie świadectwem życia podzieliła się Isik Abla – urodzona w muzułmańskiej rodzinie w Turcji. Zanim jej pasją stała się ewangelizacja, przeszła przez wiele dramatycznych doświadczeń, z którymi musiała się zmierzyć. Dopiero poznanie Boga zmieniło radykalnie jej bolesne życie, pozwoliło wyzwolić się z grzesznej, traumatycznej przeszłości. Nie od razu tak się stało, długo towarzyszył jej niepokój i brak akceptacji samej siebie. Dopiero z czasem Bóg zmieniał jej nastawienie i uzdrowił.

 

 

Natomiast wykład pt. „Otwarta na przemianę” poprowadziła Barbara Cieślar, która przez siedem lat razem z rodziną mieszkała w Kazachstanie, działając w ramach „Misji na Wschód”. Mówiąc o życiu we współczesnym  świecie pełnym chaosu i nadmiaru informacji, nawiązała do trudnej sytuacji kobiet, które mając możliwość poznania Słowa Bożego i nawrócenia się, w oczach Boga stają się cenne i piękne. Tylko On może je uwolnić od bólu i zranienia. Ta myśl dotyczy każdej kobiety zdeterminowanej na tyle, by usłyszeć Boży głos, Jego Słowo, które ma moc przemieniania ludzkiego życia.

 

 

Wszystkie kobiety obdarowane zostały prezentami, mogły także nabyć powieść  „Tato!” Lidii Czyż, która tego dnia miała swoją premierę.

M.Brózda