Śniadanie dla Kobiet 2016

 

Nie trać czasu na kiepski  fundament, czyli  11.edycja
Śniadania dla Kobiet

 

Ponad 800 kobiet zgromadzonych 2 lipca w godz. dopołudniowych w Hotelu Gołębiowski w Wiśle miało możliwość przeżycia szczególnego czasu wyciszenia, rozważania czy też zastanowienia się, na czym budują swoje życie, na jakim fundamencie. Już na samym początku, po smacznym śniadaniu w formie bufetu, w tematykę tegorocznego spotkania wprowadziły Lidia Czyż i Bogusława Król ( przedstawicielki organizatorów przedsięwzięcia – Parafii EA w Wiśle Malince i Stowarzyszenia Deorcordings).

sniadanie2016_07
Zarówno ciekawy wykład Małgorzaty Olszewskiej, poruszające świadectwo Beaty Marczak (zaangażowanych w służbę dla kobiet w ramach wrocławskiego Forum Kobiet), jak również wspaniały recital Beaty Bednarz (wokalistki, laureatki i gościa wielu festiwali – oficjalna strona wokalistki) skoncentrowane były na jednej zasadniczej kwestii – powierzenie swojego życia Panu Bogu, wiara w Jego zbawcze dzieło na krzyżu, żywa, osobista relacja z Nim pielęgnowana przez całe życie to jedyny fundament dający poczucie pokoju, radości i harmonii.

sniadanie2016_23

Te wyjątkowe kobiety podzieliły się swoimi trudnymi, często wręcz traumatycznymi doświadczeniami, aby dać świadectwo, w jaki sposób Pan Bóg przeprowadził je przez problemy i tragedie. Każda wskazywała na nieodzowny warunek Bożej pomocy, a mianowicie nawrócenia i powierzenia się Panu. Wtedy można przejść przez ciężką chorobę, śmierć bliskiej osoby czy też poddać się woli Bożej niezależnie od tego, czy jest ona zgodna z naszymi ludzkimi planami, mając świadomość, że Pan jest z nami bez względu na okoliczności.

sniadanie2016_10

Niepowtarzalnym dopełnieniem były  śpiewane przez Beatę Bednarz pieśni, których słowa stanowiły muzyczne potwierdzenie wystąpień. Tego dnia sala konferencyjna w Hotelu Gołębiowski wypełniła się głosami 800 kobiet śpiewających wspólnie m.in. pieśni: „Jesteśmy Panie kapłaństwem twym” czy też „Tylko Ty, Panie jesteś fundamentem”.

M. Brózda