Śniadanie dla Kobiet 2013

„Gotowa na wszystko?

Już po raz 8. kobiety z różnych stron kraju miały okazję spotkać się 6 lipca w Hotelu Gołębiewski w Wiśle na Śniadaniu dla Kobiet. Program zawierał szereg atrakcji i liczne niespodzianki, m.in. inspirujące świadectwa życia oraz recital Tomasza Żółtko (strona artysty) – muzyka, kompozytora, poety i publicysty.

Piosenki i przeczytane wiersze dotyczyły wielu istotnych problemów współczesnego świata, takich jak: brak przebaczenia, zranienia, poczucie krzywdy czy potrzeba miłości – o nią zawsze warto zabiegać, warto się starać i warto na nią czekać. Szczególnie wzruszającą była piosenka o Sarze (inspirację stanowiła fotografia małej żydowskiej dziewczynki), która zginęła wraz z całą rodziną w czasie wojny.

O tym, jak trudno radzić sobie z doświadczeniem śmierci najbliższej osoby, mówiła pani Ula Gilner. Otrzymała od wierzących przyjaciół, wspólnoty cierpiących wraz z nią, ogromną pomoc w momencie, gdy jej 21-letni syn zginął tragicznie. Pan Bóg przeprowadził ją przez tę straszną tragedię mimo chwil załamania, buntu i zgorzknienia. Nie przestał być tarczą, ostoją, ukojeniem pomimo okoliczności. W swoim świadectwie podkreślała, iż doświadczenia pomagają nam zrozumieć życie głębiej – „Bóg otwiera ucho przez cierpienie”. Również pani Halina Wohn, która podzieliła się swoim świadectwem, w czasie choroby nowotworowej całkowicie zaufała Panu Bogu. W Bożym Słowie odnalazła pokój i pewność, że nie jest sama. Ostateczne konkluzje nasuwające się po usłyszeniu tych świadectw wskazują na to, że wszystkie szukamy sensu życia, akceptacji i miłości. Wszystkie mamy jakieś trudne doświadczenia i problemy, z którymi sobie nieraz nie radzimy. Bóg jednak nie obiecał, że będziemy żyć bez problemów, ale jeżeli wybierzemy życie z Nim, to On będzie z nami i przeprowadzi przez trudności. Każda jednak musi zadać sobie pytanie: „Czy jest gotowa spędzać czas z Bogiem? Budować z Nim osobistą relację?”.

Kiedy sprawy źle się mają, gdzie idziesz – do tronu czy do telefonu?” – tak pytała główna mówczyni Śniadania, Jagoda Markiewicz (związana z Ruchem Nowego Życia, szefowa służby dla kobiet pod nazwą Forum Kobiet). W swoim wykładzie podjęła próbę odpowiedzi na pytania zadawane przez niejedną kobietę: Różne sytuacje życiowe kobiet, potrzeby i próby oraz sposoby ich zaspokojenia – czy zawsze właściwe? Jak być gotowym, by zaspokoić potrzeby nie tylko własne, ale i innych? Komu zaufać w swoim życiu?

W trakcie spotkania ponad 800 uczestniczek mogło skorzystać z doskonałego śniadania w formie bufetu. Był to czas na prowadzenie rozmów i nawiązanie nowych kontaktów. Przedstawicielki organizatorów tej jedynej w swoim rodzaju imprezy – Lidia Czyż oraz Bogusława Król (Parafia Ewangelicko-Augsburska oraz Stowarzyszenie DeoRecording z Wisły Malinki) zadbały o profesjonalną obsługę i niepowtarzalną atmosferę całego spotkania.

M. Brózda