Śniadanie dla Kobiet 2012

Śniadanie dla Kobiet 2012

„Nienowy sposób na stare problemy

Na zeszłoroczne Śniadanie dla Kobiet przybyło ponad 1.000 kobiet z całej Polski, które miały okazję skorzystać z bogatego programu, na który składało się nie tylko doskonałe śniadanie w formie bufetu (można było wtedy porozmawiać, przywitać się z dawno nie widzianą osobą, bądź poznać kogoś nowego), a także interesujący wykład Magdaleny Grabowskiej (autorki książek, zaangażowanej w Fundację Służba Rodzinie, wykładowcy na wielu konferencjach i spotkaniach dla kobiet).

Na podstawie Psalmu 73. przedstawiła sposoby, jak przeciwstawić się życiowym problemom. Dopełnieniem jej przemyśleń było inspirujące świadectwo życia Dagmary Kowalewskiej (wykładowczyni akademickiej UJ zajmującej się literaturą, aksjologią i etyką). Nie zabrakło również świetnej muzyki Roberta Kasprowicza (strona artysty) oraz sztuki teatralnej o umiejętności akceptacji swojego życia, nie wyłączając problemów, zranień i trosk, w wykonaniu kobiecej grupy ze Strzegomia.

Przedstawione zostały także trzy niezwykłe kobiety, pełne entuzjazmu i radości w służbie dla Boga: Doris Schulte (Kanadyjka, prelegentka, ewangelista podczas tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie); Iza Karpienia (misjonarka pracująca w Etiopii) oraz Beata Woźna (misjonarka z Papui Nowej Gwinei).

„Życie w 10 procentach zależy od tego, jak je urządzisz…w 90 procentach od tego, jak je znosisz” to przesłanie tegorocznego Śniadania dla Kobiet, które, być może, każda z uczestniczek zapamięta, gdy przyjdzie jej zmierzyć się z życiowymi przeciwnościami.

M. Brózda