Relacja ze Śniadania dla Kobiet 2019

Relacja ze Śniadania dla Kobiet 2019

Co zrobić z tym co trudne i niezrozumiałe w naszym życiu –
czyli Śniadanie dla Kobiet  2019

14. edycję Śniadania dla Kobiet możemy uznać za zamkniętą i szczególnie udaną! 29 czerwca w hotelu Gołębiewskim w Wiśle po raz kolejny odbyło się niezwykłe śniadanie, w którym uczestniczyło 800 kobiet nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski.

Pierwszym elementem całego wydarzenia było śniadanie. Jak zwykle Hotel Gołębiewski zadbał o to, aby na kolejne części spotkania uczestniczki udały się syte i zadowolone. 🙂

Program śniadania był prowadzony przez Bogusławę Król i Lidię Czyż, a gościem muzycznym tegorocznego spotkania był znany dla większości z nas – zespół Cześć z Wisły Malinki.

Zespół Cześć

Pierwszą prelegentką tegorocznego spotkania była Renata Cieślar, która podzieliła się z uczestniczkami historią swojego życia. Opowiadała o wielu trudnościach, borykania się od najmłodszych lat z chorobą, która w pewnym momencie wyniszczała ją nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Jednak dobry Bóg, który był obecny w jej życiu od samego początku, w cudowny sposób dał jej doświadczyć swojej mocy i troski. Kiedy lekarstwa zawodziły, a ból fizyczny stawał się nie do zniesienia, tylko Bóg był w stanie to zmienić. I tak się stało. Renia jest niesamowitym przykładem ciepłej i radosnej osoby, która doświadczyła tego, że Bóg naprawdę jest w stanie przeprowadzić nas przez najtrudniejsze momenty naszego życia, jeśli mu na to pozwolimy.

Historia Renaty

Główną mówczynią była Ewa Pieszka, która była niesamowicie autentyczna w swoim przemówieniu. Przytoczyła wiele przykładów z życia swojego, jak i bliskich jej osób, które doświadczyły cierpienia, straty lub zawodu. Opierając się o biblijną historię życia Lei (żony Jakuba) zwróciła uczestniczkom uwagę na to, że skupiając się na swoim bólu i nieszczęściu często odgradzamy się od bliskich, a także od Boga. Przypomniała nam, że właśnie w takich momentach Bóg chce być przy nas szczególnie blisko i chce dać nam siłę wyjść z naszej „ciemnej doliny”, abyśmy na nowo mogły doświadczyć Jego prawdziwej radości i pokoju.

Gość Śniadania – Ewa Pieszka

W trakcie spotkania nie zabrakło również krótkich zajęć fitness prowadzonych przez Karinę Szymańską oraz na sam koniec – losowania ciekawych nagród.

Na wydarzeniu było obecnych wiele stoisk, gdzie uczestniczki mogły zaopatrzyć się w dobrą książkę, film lub np. biżuterię wykonaną w Burkina Faso. Miała też miejsce promocja najnowszej powieści Lidii Czyż „Nic do oclenia”. Książka przedstawia prawdziwe wydarzenia związane z przemytem Biblii do Europy Wschodniej w czasach, kiedy posiadanie lub czytanie Słowa Bożego było surowo zabronione.

Już teraz zapraszamy za rok!

Ania Pastucha