O Śniadaniu

Marzenia kobiety? Każda z nas ma ich wiele… Jednym z nich jest zapewne myśl o sobotnim śniadaniu…Zjedzonym wreszcie bez stale towarzyszącego nam codziennego pośpiechu… Unoszący się cudowny aromat kawy, coś pysznego do zjedzenia, miła muzyka w tle, a przede wszystkim czas na długie rozmowy z kimś bliskim… Chyba każda kobieta uśmiechnie się na taką myśl…

Dlaczego śniadanie? Jak dowodzą specjaliści – jest to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza energii potrzebnej do wypełnienia wszystkich obowiązków, jakich każda z nas ma aż nadmiar. Jednak nasze ŚNIADANIE to nie tylko energia i raj dla podniebienia, to przede wszystkim ŚNIADANIE DLA DUSZY I DUCHA.

Bóg zna potrzeby naszej duszy. Wie, że tęsknimy za momentami spędzonymi bez pośpiechu i stresu. Ponieważ On nas kocha, pragnie dać nam to, co najlepsze. Chce byśmy obciążenia dnia codziennego oddały Jemu. Tylko On może nam dać nową siłę i moc. Dzieje się tak wtedy, gdy spędzamy codziennie choć chwilę czasu w Jego obecności. Jezus powiedział: Chodźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a ja wam dam ukojenie.

Dlatego od roku 2006 organizujemy szczególną imprezę – Śniadania dla Kobiet. Celem spotkań jest stworzenie okazji do wygospodarowania, z bardzo zajętego trybu życia kobiety, czasu na wyciszenie, relaks, dobrą zabawę, ale również refleksję nad zdrowym, dającym satysfakcję trybem życia. Wykłady mają pomóc w odnalezieniu równowagi w życiu osobistym po trudnych doświadczeniach przeszłości, zachęcić do dyskusji na temat roli i obowiązków współczesnej kobiety, umiejętności radzenia sobie ze stresem, znalezienia balansu i harmonii między wszystkimi aspektami życia.

Śniadanie dla Kobiet – historia

W roku 2004 oraz 2006 w Wiśle miał miejsce Festiwal Życia – kilkudniowa wakacyjna impreza na terenie całego miasta, mająca charakter rodzinny, muzyczny i rekreacyjny, promująca szeroko rozumianą kulturę chrześcijańską i etykę życia. Podczas drugiego Festiwalu ogromną popularnością cieszyło się Śniadanie dla Kobiet – spotkanie zorganizowane w Hotelu Gołębiewskim, na którym każda kobieta, oprócz wspólnego posiłku, mogła usłyszeć ciekawy i pokrzepiający wykład oraz niemało muzycznych dźwięków.

Organizatorzy – będąc bardzo pozytywnie zaskoczeni odzewem ze strony pań, postanowili powtórzyć inicjatywę, tym razem jako samodzielne przedsięwzięcie Parafii Ewangelickiej w Wiśle Malince i Stowarzyszenia Deorecordings. Co roku odbywają się spotkania, w których bierze udział 800 – 1200 kobiet.